loading...
headergotowy
  1. Wiosenne trendy według happynails

Wiosenne trendy według happynails

Stylizacja paznokci od dawna jest nieodłącznym elementem mody. Zabawa konwencją, formą, kształtem i kolorem pozwoliła stworzyć z paznokci idealne dodatki do ubrań czy biżuterii. Rozwój zdobnictwa oraz wielu technik sprawił, iż obecnie możliwości stylizacji nie są niczym ograniczone, co pozwoliło tej branży odbić się szerokim echem nawet na największych pokazach na całym świecie. Wyznaczanie trendów czy nawet współtworzenie mody przez stylistki paznokci nie jest już niczym nowym, a tym bardziej szokującym. Modelki, gwiazdy czy celebrytki chętnie eksponują swoje pazurki co często skutkuje zalaniem salonów kosmetycznych falami klientek chcących odtworzyć stylizacje idolek na swoich dłoniach. Powtarzalność kolorów czy poszczególnych wzorów w danym sezonie jest świetnym przykładem na to jak wielki udział w trendach ma branża kosmetyczna. Lato przepełnione jest tematyką natury, egzotycznych kolorów, palm, liści, owadów czy ptaków. W zależności od stylu, wzory są bardziej lub mniej realistyczne, wzbogacane kamieniami, pyłkami czy foliami potrafią oczarować swoją abstrakcyjną formą jak i również zszokować poziomem odzwierciedlenia detali. Świecące faktury roślin, cieniowania z tęczową poświatą unicorn czy mieszanie niemal fotorealistycznych owadów z bogactwem i geometrycznym kształtem kamieni swarovskiego to sposób na rewelacyjne dopełnienie, a nawet wykreowanie szałowego designu, którego nie powstydziły by się topowe modelki z pierwszych stron gazet. Obecny nurt łatwo można zaobserwować w sklepach odzieżowych, centrach handlowych czy właśnie w salonach stylizacji paznokci, w których tworzymy dzieła w niczym nie odbiegające od najwyższych standardów i stylizacji modowych. Jedno z takich dzieł, krok po kroku pokażę Wam na poniższym przykładzie.


 

  1. Przedłużone na szablonie paznokcie pokrywamy kolorem UV Lac Before % oraz zabezpieczamy topem No Wipe.
  1. Kształt liści, będący jednocześnie jego wypełnieniem, malujemy kolorem design 25 i utwardzamy w lampie przez około 10 sekund.
  1. Do cieniowania liści używamy kolor MaryJane z serii Glow In The Dark, który uprzednio mieszamy z topem w celu uzyskania rzadszej konsystencji. Po pierwszym etapie cieniowania paznokcie utwardzamy w lampie przez 10 sekund. Następnie, do rozrobionego już żelu dodajemy odrobinę koloru design gel 2 dzięki czemu uzyskujemy ciemniejszy odcień zieleni, którym cieniujemy kolejne elementy liścia. Po uzyskaniu odpowiedniego efektu utwardzamy paznokcie w lampie.
  1. Żelem White, również rozrzedzonym z topem, na liściach malujemy „żyłki” i ponownie utwardzamy.
  1. Kolorem Peace and Love Glow In The Dark malujemy zarys pszczoły, który następnie wypełniamy i utwardzamy. Na odwłoku owada, kolorem design 2, tworzymy poprzeczne pasy.. Owalnymi odcinkami malujemy odnóża i utwardzamy. Następnie mieszamy top z niewielką ilością design 2 aby nadać mu delikatnej przeźroczystości. Cieniujemy żółte części tułowia i ponownie utwardzamy.
  1. Dolną część odwłoka malujemy kolorem White, którym po rozrobieniu z topem delikatnie cieniujemy i utwardzamy. Następnie na całej powierzchni owada , kolorem White, malujemy włosy. Używamy do tego cienkiego pędzla Master Art Brush. Ponownie utwardzamy.
  1. Całość pokrywamy topem No Wipe i utwardzamy w lampie. Po utwardzeniu cieniujemy wypukłe elementy żelem White, na liścich, wzdłuż prążków jak i na skrzydełkach owada i ponownie utwardzamy. Następnie dodajemy efekt kropli rosy aplikując żel Clear – utwardzamy i odtłuszczamy.
  1. Na koniec przy pomocy kleju Jewellery Glue, ozdabiamy naszego owada kryształami swarovskiego i gotowe.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Salon Stylizacji Paznokci